O rekuperaci

Současné novostavby s kvalitně izolovaným obvodovým pláštěm se velmi často potýkají s nadměrnou vlhkostí interiéru, která je způsobena nedostatečným větráním. A právě přílišná vlhkost může negativně ovlivnit nejen stavbu samotnou, ale především Vaše zdraví a vitalitu. Optimálním řešením je řízené větrání s rekuperací.

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sobě si s větráním neporadí. Při řízeném větrání s rekuperací jde o kontinuální výměnu vzduchu zevnitř za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, je tedy tepelně optimalizován a díky použité filtraci také zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větrání obytného prostoru probíhá se zavřenými okny. Otevřít si je samozřejmě můžete, kdykoliv chcete, ale v období, kdy je žádoucí udržovat tepelnou energii uvnitř domu a okna neotvírat, tuto potřebu mít nebudete, a to díky kontinuální výměně vzduchu. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2. Analogie s plícemi není náhodná; rekuperační jednotka tvoří skutečné plíce Vašeho domova. A stejně tak i pracuje. Zajistí větrání Vašeho domu, abyste vždy dýchali čerstvý vzduch.

FuturaRekuperační jednotka Futura

Nemáme přehnaná tvrzení, ani jsme nevymysleli perpetuum mobile.

Na trhu existuje mnoho kvalitních rekuperačních jednotek a Vy máte možnost porovnat je navzájem. Pouze dokonale využíváme zákonů fyziky. A právě díky tomu naše rekuperační jednotka Futura v několika oblastech výrazně vyčnívá nad ostatními.

Bezkonkurenčně nejnižší spotřeba i v mrazech

Futura opravdu ukáže, co umí, především v zimě, tedy v období, kdy je rekuperace nejvíce zapotřebí, a to minimalizací energetické spotřeby. Díky jedinečné konstrukci, která dokonale využívá fyzikálních zákonů, funguje jednotka i za silných mrazů bez jinak nezbytného předehřevu a bez rozvážení ventilátorů.

Autonomní chod

Futura není hloupá, sama si řekne o servisní zásah či výměnu zanesených filtrů. Je vybavena funkcí automatického čištění rekuperačního výměníku, čímž udržuje jednotku ve skvělém technickém stavu a zjednodušuje pravidelnou údržbu. Pomocí CO2 senzoru ve standardní výbavě zase plynule přizpůsobuje větrací výkon Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí.

Opravdový vnitřní komfort bez přesoušení

Futura automaticky zajistí ve Vašem domě optimální vlhkost, a to pomocí řízeného entalpického výměníku. Optimální vlhkost je důležitá hlavně pro Vaše zdraví, ale ocení ji také Váš dřevěný nábytek, podlahy a rostliny.

Rozsáhlá základní výbava

Futura nabízí v základní ceně nadstandardní výbavu, včetně pětileté záruky, pylových filtrů F7, senzoru CO2 v nástěnném ovladači, přídavného topení a kompletní správy jednotky pomocí mobilní aplikace. Jednotku je možné rozšířit o další funkce - lze připojit až 3 nástěnné ovladače, 8 CO2 senzorů a přídavné chlazení.

Jednoduché ovládání

Jednotku lze ovládat pomocí nástěnného ovladače s jednoduchým kolečkem nebo pohodlně odkudkoliv v mobilní aplikaci MyJABLOTRON, která Vás navíc informuje o chodu a spotřebě Vaší rekuperační jednotky.

Provázanost s ostatními produkty Jablotron

Futura je připravena na propojení s dalšími produkty společnosti Jablotron. V kombinaci se zabezpečením Vašeho domova alarmem Jablotron může například monitorovat celkovou energetickou náročnost domu.

Technické údaje

Název dodavatele:
JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY s.r.o.
Identifikačná značka modelu používaná dodavatelem:
FUTURA
Specifická spotřeba energie (SEC) v kWh/(m2.a):
A+ (pro každé použitelné klimatické pásmo a každou použitelnou třídu SEC)
Deklarovaná typologie:
obousměrná
Typ pohonu:
pohon s proměnnými otáčkami
Typ systému zpětného získávání tepla:
rekuperační
Tepelná účinnost zpětného získávání tepla:
90,20%
Průtok vzduchu:
100 - 350 m3/h
Referenční průtok:
245 m3/h
Elektrický příkon pohonu ventilátoru:
320 W (včetně zařízení pro ovládání motoru při max. průtoku)
Max. příkon:
700 W
Hladina akustického výkonu LWA:
52 dBa
Referenční tlakový rozdíl:
50 Pa
SPI:
0,33 W/(m3/h)
Rozměry (v x š x h):
835 x 995 x 522 mm
Hmotnost:
47,5 kg
Kondenzát:
Odvod kondenzátu odpadní trubkou HT 32 mm, sifon
Elektrické připojení:
230 V/50 Hz, 6 A; napojení na elektrickou síť přes zásuvku
Provozní rozsah bez předehřevu:
-19 ºC do +45 ºC
Ventilátory:
2x EBM Papst s integrovanou elektronikou a regulací konstantního průtoku vzduchu
Topný/chladící výkon*:
až 3 kW/2 kW*
Roční spotřeba elektrické energie (AEC):
2,20 / 1,75 / 7,57 (v kWh/m2 elektrické energie/rok ("průměrné", "teplé", "studené") při referenčním průtoku)
Roční úspora tepla (AHS):
136 956 / 61 749 / 267 140 (v kWh primární energie/rok) pro jednotlivé typy klimatu ("průměrné", "teplé", "studené") při referenčním průtoku

*Pro pasivní domy. Při použití entalpického topného/chladícího modulu Cool Breeze.


Jaroslav Valčík - prodej, montáž a sevis

Jaroslav Valčík prodej, montáže, servis centrálních vysavačů, rekuperací a shozů na prádlo

Kontakty:

Valčík Jaroslav
tř. T. Bati 3296
760 01 Zlín
tel: +420 605 218 258
e-mail: zlin@cvvalcik.cz

Vlárská 22
627 00 Brno
tel: +420 603 462 161
e-mail: brno@cvvalcik.cz

Centrální vysavače eShop CZ